Kommunedirektør Vibeke Vikse JohnsenForslag til handlingsprogram 2026-2029 med budsjett og økonomiplan bærer preg av at Karmøy kommune er i en krevende økonomisk situasjon. Dette er dessverre en varslet utvikling. Som så mange andre kommuner i Norges land står vi ovenfor en betydelig strammere økonomi i tillegg til knapphet på både kompetanse og arbeidskraft. Omstillingen som vi nå står i, må fortsette. Vi skal få kontroll på økonomien på kort sikt, og på lengre sikt må tjenestene tilpasses befolkningsutviklingen og fremtidige behov. Vi må endre oss for å skape framtidens Karmøy og vi må gjøre det sammen.
Dagens budsjettfremlegg er ekspansivt i forhold til satsing på nytt og moderne sykehjem på Norheim, som er helt i tråd med fremtidens behov for sykehjemsplasser. I tillegg har kommunedirektøren, i tråd med kommunestyrets gjentatte vedtak, inkludert nye skolebygg på Vea og Åkra, i tillegg til rehabilitering av Ferkingstad skole. Enkelte av investeringsprosjektene er likevel skjøvet ut i tid på grunn av stramme økonomiske rammer og kapasitet. Vi har investeringer for 6,2 milliarder kroner i vår 10-årige investeringsplan. Store investeringer får direkte konsekvenser på driftsbudsjettet og de pengene vi kan bruke for å levere tjenester. Vi bruker mer penger enn vi har, og det medfører at forslag til handlingsprogram med budsjett og økonomiplan dessverre får konsekvenser for de tjenestene vi gir til innbyggerne våre.
Kommunen har et omstillingsbehov på ca 350 millioner kroner i økonomiplanperioden. I budsjettet for 2026 er det presentert tiltak for 90 millioner kroner. Overføringene fra staten er ikke tilstrekkelige for å fortsette å levere tjenester på samme måte som i dag. Nasjonalt forventes det at vi endrer oss og bruker penger som tidligere er brukt på barn og unge på eldre. Dette er i tråd med de demografiske endringene vi står i, med flere eldre og færre barn.
Jeg er glad for at jeg er leder i en ressurssterk kommune med dyktige medarbeidere, slik at vi sammen kan utvikle nye måter å løse oppgavene på, for å fortsatt være en god kommune å bo i, leve i, besøke og drive næring i. Karmøy kommune skal bestå, og vi har ambisjon om å være en attraktiv og samskapende kommune. Løsningen for fremtidens kommune tror jeg vi finner i samspillet mellom den enkelte innbygger, frivilligheten, næringsliv og det offentlige. Sammen har vi mye ressurser som kan utnyttes til det beste for hverandre.
I 2025 har vi aktivt arbeidet med å redusere merforbruket vårt, og vi har fortsatt samarbeidet med våre folkevalgte om å diskutere muligheter og utfordringer, og hvordan vi kan møte fremtiden gjennom å gjøre gode valg og prioriteringer.
Det er dessverre ikke slik lenger at vi som kommune kan løse oppgaver og dekke innbyggerne sine behov og forventninger alene. I dag er det utfordrende å eksempelvis ha tilstrekkelig med kvalifiserte lærere, sykepleiere, leger og ingeniører på jobb. Dette merker vi i hverdagen. Når vi mangler folk kan vi ikke gi tjenester på samme måte som tidligere. Det stopper seg selv. Noe må vi slutte med, noe må vi gjøre mindre av og i noen tilfeller må vi tenke helt annerledes om hvordan vi løser oppgavene våre og leverer tjenester, gjerne sammen med andre.
Gjennom å ta grep nå så er vi et skritt nærmere et fremtidig økonomisk handlingsrom. Vi effektiviserer driften vår i alle etater og stab, for å ta ned merforbruk og gjennomføre nødvendig omstilling basert på endring i inntektene våre og tilgjengelig arbeidskraft. Denne omstillingen vil prege oss før vi er i mål. Vi må gjøre tøffe valg og vi må stå i endring. Jeg har tro på at framtiden vil bli bedre, men vi må få kontroll på økonomien og la være å bruke mer penger enn vi har. For hvert år vi utsetter å gjøre tiltak så blir det vanskeligere. Jeg må innrømme at jeg synes det er krevende å presentere handlingsprogrammet i år. Vi foreslår å redusere i tjenester og tilskudd som går direkte på barn, unge og eldre sine tjenestetilbud, og det er absolutt ikke en ønsket situasjon.
Det er kommunedirektørens plikt å legge frem et budsjett i balanse. Det er smertefullt å kutte i tiltak som påvirker barn og unge i skolen og på fritiden. Tidligere år har vi foreslått strukturtiltak for å snu den økonomiske utviklingen, det vil si redusere antall skoler, barnehager og sykehjem. Vi vet at det er dyrt å opprettholde mange små enheter, og det er krevende å rekruttere fagfolk. Jeg forstår også at det er krevende å ta beslutninger om endring som påvirker nærmiljøet, men vi må fortsatt arbeide for å fylle opp skoleklassene og barnehagene våre. Kommunedirektøren foreslår derfor på ny å legge ned Kolnes barnehage og Håvik skole.
For å legge frem et handlingsprogram i balanse er det blant annet foreslått en rekke tiltak innen oppvekst og kultur ved å redusere lærerårsverk på barnetrinnet, kutte sosiallærerfunksjon i barneskolen, halvere kulturskolen, halvere tilskuddene til lag og foreninger og kutte tilskudd til kinoen. Samtidig foreslås det å ha ubemannede biblioteksfilialer på Norheim, Åkra og Skudeneshavn eller eventuelt legge ned filialene.
Vi blir flere eldre og det satses betydelig innen helse og omsorg. Det er gledelig at vi skal bygge et nytt og framtidsretta omsorgssenter, heldøgns omsorgsplasser og dagsenter på Norheim. Dette vil koste rundt 1,3 milliarder kroner. Byggestart er høsten 2027. Nytt og stort sykehjem og heldøgns omsorgsboliger er sårt tiltrengt og helt nødvendig. Jeg er veldig glad for at vi får dette til på fastlands-Karmøy. Samtidig må vi gjennomføre tiltak også innen helse og omsorg. Vi må redusere bemanning, omstille oss og ta ned tjenestenivået for å klare å styre innenfor de rammene vi har, og med de fagfolkene vi har tilgjengelig.
Omsorgssenter på Norheim og nye skoler på vest-Karmøy er noe av det som er prioritert i handlingsprogrammet. Ny skole på Åkra betyr at Ådland, Grindhaug og Åkra gamle skole kan legges ned. I alt skal vi bygge skoler for 740 millioner kroner når Ferkingstad skule rehabiliteres i 2026, Vea skole har byggestart høsten 2026 og skal stå ferdig i 2029 og ny skole på Åkra nå er planlagt ferdig i 2031.
Kommunedirektøren mener det er nødvendig å øke vedlikeholdsbudsjettet med 8 millioner kroner årlig fra 2026. Dette er ikke nok til å dekke vedlikeholdsetterslepet i kommunen, men vil kunne bidra til å forebygge og hindre fremtidig funksjonssvikt i kommunale bygg.
For å finansiere investeringer og økt vedlikehold har kommunedirektøren foreslått å øke eiendomsskatten. Karmøy kommune er i en situasjon hvor det ikke er bærekraftig å ta opp lån til nye bygg uten at inntektene til kommunen økes.
I tillegg til sykehjem og skoler skal det bygges brannstasjon, legevakt og legesenter på Vea og nye boliger for vanskeligstilte. Samtidig planlegger vi for et nytt interkommunalt produksjonskjøkken. Karmøy kommune er opptatt av å få til gode interkommunale samarbeid. Godt samarbeid med nabokommuner er viktig for å sikre bærekraftige tjenester også i fremtiden.
Det er lite som kan skjermes med et omstillingsbehov på drøyt 350 millioner kroner. Ingen kan klare det alene – vi må gjøre det sammen. Heldigvis kan vi fortsatt gjøre grep slik at vi også i fremtiden skal være en kommune som er god å bo i, leve i og drive næring i, og jeg har tillit til at vi klarer å gi gode tjenester, samtidig som vi omstiller oss.
Budsjettet for 2026 legges frem med et netto driftsresultat som er lavere enn vårt vedtatte måltall på 1,75 prosent av brutto driftsinntekter. I 2026 er driftsmarginen 0,79 prosent. Vårt mål er å få til en bærekraftig økonomisk drift i løpet av økonomiplanperioden slik at vi når måltallet i 2029.
Til tross for et noe dystert økonomisk bilde er det mange og varme lyspunkt. Driftsbudsjettet vårt er på 4,57 milliarder kroner i 2026. Vi gir gode tilbud og tjenester i Karmøy kommune. Samtidig utvikler vi oss. Mentorordning for sykepleiere og vernepleiere, og bruk av frivillige i våketjenesten er et resultat av samhandling. Samhandling er det også når sykefraværet reduseres betydelig på Avaldsnes skole etter at tillitsvalgte, ansatte og rektor har arbeidet systematisk for å nå mål. Gjennom inkluderingsløftet samarbeider vi for å inkludere og integrere flyktninger og andre som står utenfor arbeidslivet. Kommunen forenkler, fornyer og forbedrer gjennom å digitalisere og ta i bruk ny teknologi. Gjennom prosjektet «plunder og heft» har vi fått inn mange gode forbedringsforslag fra medarbeidere, der noen av forslagene allerede er implementert og andre jobbes det videre med. Vi ser på hvem som utfører hvilke oppgaver og hvordan vi kan organisere arbeidet slik at vi får utnytte ansattes
kompetanse på best mulig måte. Vi arbeider kontinuerlig for å styrke dialogen med innbyggerne gjennom digitale løsninger og tilgjengelig informasjon.
Vi ønsker å være en næringsvennlig kommune og har startet arbeidet med en strategisk næringsplan og en plan for samskaping og samarbeid. Dette blir viktige bidrag for å nå mål og få til løsninger i fellesskap. Gjennom interkommunale eierskap i viktige infrastrukturselskaper legges det til rette for privat verdiskaping og arbeidsplassvekst.
Kommuneplanens samfunnsdel – vår overordnede strategi - bygger opp om at Karmøy kommune skal være en god plass å bo, leve og jobbe i selv i krevende tider. I Karmøy kommune har vi ledere som er modige, åpne og inkluderende. Vi har et konstruktivt og godt samarbeid med tillitsvalgte. Medarbeiderne er vår viktigste ressurs for å nå mål og få til omstilling. Gjennom en åpen og ærlig dialog og godt samarbeid med folkevalgte skal vi sammen klare omstillingen. Tusen takk for innsatsen hver og en gjør i arbeidshverdagen.
Vi er sammen om framtidens Karmøy!