Stueland blir ny næringssjef

Svend Inge Stueland er ansatt som ny næringssjef i Karmøy kommune. 58-åringen har solid erfaring fra næringslivet og kommer fra stillingen som direktør for eiendomstjenester og rådgiving i Vestbo boligbyggelag.

Stueland har tidligere arbeidet med både lokal og internasjonal bankvirksomhet. Han har bred erfaring fra styrearbeid og selskapsutvikling.

Haugesunderen fikk tilbud om jobben i knivskarp konkurranse. Det var i alt ni som ønsket å bli næringssjef i Karmøy kommune. Stueland kan tiltre stillingen før påske.

-Jeg ser fram til å ta fatt på oppgavene som næringssjef. Karmøy har et sterkt og mangfoldig næringsliv, og jeg kjenner regionen godt etter mange år i tett dialog med både bedrifter og beslutningstakere. Det blir spennende å bidra til videre utvikling, samarbeid og verdiskaping i kommunen, sier Svend Inge Stueland. Han påpeker at rollen som næringssjef gir en unik mulighet til å jobbe strategisk, langsiktig og i tett samspill med både næringsliv, politikere og administrasjon.

-Jeg ser fram til å starte arbeidet og vil tidlig ta fatt på fornying av kommunens næringsplan, sier Stueland.