Sevland barnehage ligger i søre enden av Hansadalen, like ved Sevland skole. Barnehagen består av fire avdelinger: Sjøstjerna for de yngste barna, Kråkebolla og Morild for barn i alderen 2–6 år, og utegruppa Maurtua, som har store deler av dagen sin ute.
Uteområdet vårt ble oppgradert i 2024 og har trær, knauser, busker og gress som gir barna gode muligheter for varierte og utfordrende aktiviteter. Nærmiljøet brukes aktivt gjennom hele året, både i Sevland og andre deler av Karmøy. Barna har et eget område i Mannesmarka som benyttes jevnlig, og barnehagen drar ofte på turer for å bli bedre kjent med ulike deler av øya.
Sevland barnehage arbeider etter visjonen «Diamantsliperiet», som handler om å se hvert enkelt barn og støtte dem i å utvikle sine styrker og ferdigheter.
Hos oss skal barna møte trygge rammer, gode relasjoner og et miljø som støtter lek, utforsking og mestring gjennom hele barnehagehverdagen.

Barnehagefakta
Barnehagefakta presenterer relevant og pålitelig informasjon om norske barnehager, og er primært rettet mot foreldre som ønsker å orientere seg i barnehagetilbudet før de skal søke barnehageplass.
Sevland barnehage