Fortsett til innholdet. Gå til navigasjonen

Karmøy kommune  

- kommunen som vil at du skal lykkes

Karmøy kommune logo KARMØY - kommunen som vil at du skal lykkes
Seksjoner
Du er her: Forside 2-Nyheter 2010 Klart for lokal UKM
Side-alternativer

Klart for lokal UKM

av Aud-Irene J. Jacobsen sist endret 11.02.2010 - 09:01 — utløpt

12 påmeldte innslag til Ungdommens kulturmønstring som blir arrangert på Karmøy kulturhus i Åkrehamn lørdag 6. februar kl. 14.30.

Påmeldte innen musikk

Charlotte & Lovise
Charlotte Langeland og Lovise Ragnvaldjord

Dark revolution of Funk
Eivind Funk Grutle, Espen Andersen, Ole Berit Vik, Levi Thanatos,Olav Vikingstad
 
Lord of the Zephyr

Janko Gontarek, Olav Vikingstad, Stian Telefon, Tor Magne Folkedal
 
Normal Paranoia
Janko Gontarek, Mikal Meltvik, Olav Olsen, Roger Hansen, Sondre Dale
 
Oda, Eline, Sara og Marte
Eline Mannes, Marte Selliken Nævdal, Oda Skår Olsen, Sara Maria Gudmundsdottir

Satan's Little Helpers
Erik Helgesen, Jesper Murphy, Venessa Tollefsen Roness
    
Påmeldte innen kunst
 
Åse Mydland Rørvik

Marita Vassnes
 
Leif Ole Stampa Johannsen

 

Ungdommens kulturmønstring (UKM) er et kulturtiltak for barn og unge i hele Norge. Gjennom små og store festivaler, (kulturmønstringer) har du en enestående mulighet til å vise frem det du driver med og til å treffe likesinnede. 

UKM er delt inn i tre nivåer; kommunemønstring, fylkesmønstring og landsmønstring. Alle som melder seg på til kommunemønstringen får være med. Herfra blir det plukket ut noen deltagere som representere kommunen i fylkesmønstringen.
Fra fylkesmønstringene blir det  sendt ca. 25 deltagere til landsmønstringen, som vanligvis arrangeres i Trondheim.

UKM er ingen konkurranse. Juryenes utvelgelse skjer på grunnlag av originalitet, kreativitet, publikumskontakt og kvalitet, og de utvalgte deltagerne skal speile bredden i den lokale mønstringen. Premien for de som går videre er å få stå på en enda større scene, og treffe andre ungdommer fra andre steder.

 

Konferansier på den lokale mønstringen i Karmøy er  Per Aslak Rossehaug.

 

Få med deg kommunemønstringen i Karmøy 6. februar kl. 14.30 på Karmøy kulturhus.

Billett kr. 30.

Velkommen!

 Les mer om UKM 2010