Etablererprøven for serveringsvirksomhet

av admin sist endret 22.08.2011 - 08:49
Før et serveringssted kan få serveringsbevilling, må daglig leder for serveringsstedet ha bestått etablererprøven. (Dette er ikke det samme som kunnskapsprøven etter alkoholloven.)

Generelt

Beskrivelse

Før et serveringssted kan få serveringsbevilling, må daglig leder for serveringsstedet ha bestått etablererprøven. (Dette er ikke det samme som kunnskapsprøven etter alkoholloven). Etablererprøven skal sikre at ansvarlig for et serveringssted har de nødvendige kunnskapene om økonomistyring og lovgivning av betydning for driften. Kommunen skal avholde prøven innen to måneder etter at den har mottatt melding om at du ønsker å avlegge prøven.

Etablererprøven er en flervalgsprøve. Du vil få 90 minutter til å besvare den. For å få bestått prøve må 40 av 50 svar være riktige. Ta med gyldig legitimasjon.

Målgruppe

Daglig leder i virksomhet som har eller søker om serveringsbevilling

Regelverk

Søknad

Pris

For å holde prøven krever kommunen et gebyr på kr 400,-. Prøven kan tas flere ganger hvis den ikke bestås. Du må betale halvt gebyr ved gjentatt prøve.

Utgifter til læremateriell kommer i tillegg og kan bestilles her.

Andre opplysninger

Dato oppdatert

2010-05-01 14:05:27

Se også

Kontaktinformasjon

Side-alternativer
arkivert under:
Hva skjer?
Råd for mennesker med nedsatt funksjonsevne
22.05.2012 - 19:30
Rådhuset
Hovedutvalg administrasjon
23.05.2012 - 18:00
Møtet er åpent for publikum
Rådhuset
Hovedutvalg helse og omsorg
23.05.2012 - 18:00
Norheim bu- og behandlingsheim
Invitasjon til kurs i drift og vedlikehold av lekeplasser og nærmiljøanlegg
29.05.2012 - 18:00
VELforbundet, i samarbeid med Karmøy kommune, arrangerer kurs for ...
Rockekonsert for ungdom
30.05.2012 - 18:00
Gruppene Fear Theories, Palmface, Sirkus Vladimir og ...
1866, Kopervik
Tidligere hendelser…
Kommende hendelser…
Rettigheter tilhører Karmøy kommune.