Velkommen til ny nettside!

av Eivind Jahren sist endret 03.10.2011 - 07:41
Du ser nå de nye nettsidene til Karmøy kommune. Men du har kanskje problemer med å se forskjell?

Nettsidene til Karmøy kommune har faktisk gjennomgått en ganske omfattende "restaurering" de siste månedene. Om du ikke ser så stor forskjell fra de vi har hatt tidligere, er ikke det tilfeldig. Det er nemlig ikke den visuelle presentasjonen som er endret i særlig grad. Det er bakenfor de store forskjellene ligger.

Du får en god pekepinn på endringene ved å se på "tema"-menyen. Den er endret. Alle temaene er nå organisert i en såkalt LOS-struktur. LOS er en måte å dele inn informasjonen på offentlige nettsteder slik at det skal være lettest mulig for folk utenfor kommuneadministrasjonen å finne fram til stoffet. LOS starter med 14 hovedtemaer som så er delt i undertemaer i flere nivåer nedover.

LOS er viktig for dem som vil "surfe" seg nedover i strukturen på jakt etter relevant informasjon. At LOS-strukturen er tatt ibruk innebærer også at mengden av offentlig informasjon har økt kraftig ettersom også informasjon om tjenester og virksomhet på andre forvaltningsnivåer - fylke og stat - også er inkludert.

Side-alternativer
Hva skjer?
Invitasjon til kurs i drift og vedlikehold av lekeplasser og nærmiljøanlegg
29.05.2012 - 18:00
VELforbundet, i samarbeid med Karmøy kommune, arrangerer kurs for ...
Rockekonsert for ungdom
30.05.2012 - 18:00
Gruppene Fear Theories, Palmface, Sirkus Vladimir og ...
1866, Kopervik
Museumsstafetten2012
31.05.2012 - 19:00
Haugesund Sivilforsvar gjennom 75år, hva nå? Alf Frønsdal kåserer.
Arquebus krigshistorisk museum
MiniMoro
02.06.2012 - 11:30
De utrolige.
Norheim kulturhus
MiniMoro
02.06.2012 - 14:00
De utrolige.
Skudeneshavn kulturhus
Tidligere hendelser…
Kommende hendelser…
Rettigheter tilhører Karmøy kommune.